Info: Your browser does not accept cookies. To put products into your cart and purchase them you need to enable cookies.

ALAIA

Projektant mody Azzedine Alaïa wkracza w świat perfum na licencji Beaute Prestige International, wprowadza na rynek swój pierwszy zapach Alaia. Zapach inspirowany jest wspomnieniami projektanta.
Świat Azzedine Alaïa to ubrania, które nigdy nie wyjdą z mody, o nienagannym kroju, jednocześnie klasycznym i śmiałym: w jego obcisłych czy wirujących sukienkach, dopasowanych kostiumach, laserowo ciętych gorsetach, grając zamkami, skórą i muślinami, uzewnętrznia on swój talent z mistrzowską wirtuozerią. Podkreślając biust, talię, biodra, Alaïa narysował na nowo kobiece ciało, odkrywając moc zmysłowych kształtów i dając kobiecie nowy status: bogini nowoczesnych czasów. Alaïa nigdy nie pasował do wzorców i nie stosował się do rytmów i terminarzy świata haute couture. Podążał wyczerpującą ścieżką, samotnie, bez kompromisów, zachowując bardzo unikalny związek z czasem.
Jego styl został połączony z pięknem absolutnym. Poprzez top modelki, Naomi Campbell, Stephanie Seymour, Lindę Evangelistę czy Iman, udało się stworzyć ucieleśnienie kobiety Alaïa: aktywnej, modnej, kobiecej, radosnej, pewnej siebie, grającej swoim ciałem i ubraniami niby wyjątkowymi narzędziami.
ATELIER
Od lat miejsce, gdzie odbywają się pokazy mody Alaïa łączy w sobie atelier, mieszkanie, butik, hotel i nawet galerię sztuki. Tam setka zaznajomionych ludzi – asystentów, kolegów, przyjaciół, współpracowników i klientów – krząta się w dobrym nastroju wokół Azzedina Alaïa, niczym w prawdziwej wieży Babel, łączącej ludzi w każdym wieku i z każdej kultury. Jednak najważniejszym pomieszczeniem jest kuchnia, prawdziwe serca jego społeczności gdzie, jako codzienny rytuał, zespół Alaïi zbiera się na lunch wokół dużego kwadratowego szklanego stołu otoczonego białymi krzesłami, na parterze jego domu-fabryki. Pan Alaïa sadza honorowych gości na szczycie stołu, po jego prawicy i przedstawia wszystkich po kolei, opowiadając o jego zadaniach. Spotkania te są krótkie i wszyscy szybko wracają do swoich codziennych zadań.